Haberler

Bakiyem, 17 Milyon TL Değerlemeyle İkinci Yatırımını Aldı.

Ankara, Türkiye - Şubat 2021 Müşterilerinden kolay, hızlı ve düşük maliyetlerle ödeme almak isteyen farklı büyüklüklerdeki firmalara online ödeme çözümleri sunan Bakiyem, 17 milyon TL değerleme ile yatırım aldığını duyurdu.

Girişimin yatırım turunda Bakiyem’in mevcut yatırımcılarından Bankalararası Kart Merkezi (BKM) eski Genel Müdürü ve Turkish Bank Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Özinal’ın yanı sıra son zamanlarda yüksek büyüme potansiyeline sahip girişimlere yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Alesta Yatırım yer aldı. Böylece geçtiğimiz yılın Eylül ayında 1 milyon dolar değerleme ile yatırım alan Bakiyem, 6 ay içerisinde değerlemesini 2,5 kat artırmış oldu.

Finansal teknolojiler alanında uzman bir ekiple çalışmalarını yürüten Bakiyem, kurulduğu ilk günden itibaren herhangi bir teknik bilgiye gerek olmadan dakikalar içerisinde kurulabilen, kolay kullanıma sahip ödeme çözümleri ve bu çözümlere yönelik entegre modüller ile platformlar geliştiriyor. Şirket, aldığı yeni yatırımı C2C ürününün marka konumlandırmasında ve global pazara açılacak yeni ürünlerine ait çalışmalarda kullanacak.

Konu hakkında görüşlerini paylaşan Bakiyem CEO’su Umut Yalçın “Hayatlarımızdaki pandemi gerçeğine rağmen Bakiyem olarak bu dönemde önemli büyüme oranlarına ulaştık. Başarımızı, aldığımız ikinci yatırımla taçlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yatırım ile büyümemize daha hızlı bir şekilde devam ederek hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Şimdi önümüzde yeni hedefler ve bizleri bekleyen heyecanlı bir süreç var. Çok yakında şirketimiz ile ilgili bazı sürpriz gelişmeleri açıklayacağız. 2021, Bakiyem için hareketli ve yeniliklerin bol olduğu bir yıl olacak.” ifadelerini kullandı. Şirket, önümüzdeki haftalarda yeni marka faaliyetleriyle ilgili bazı gelişmeleri duyuracak. 

İlgili Haberler

Diğer Haberler
25ekim
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Daire Başkanı Ahmet ATABAŞ ve Uzman Zeynep KODAL' ın Gazi Teknopark Ziyareti

Devam ►
21ekim
Firmalarımızdan TARNET, Yılın İnovasyon ve Operasyonel Yetkinlik Ödülünü Aldı...

Devam ►
13ekim
TÜBİTAK 1512 Desteği - BİGG Başvuruları Başladı...

Devam ►
1ekim
Gazi Teknopark Ekim 2021 E-Bülten

Devam ►
15eylül
ABD'ye Bir İhracat Daha...

Devam ►