Haberler

Firmalarımızdan Konnektif'in COVID-19 Sürecinde Geliştirdiği "Çevrimiçi Seçim Yönetim Sistemi"

Türkiye'nin ilk kurumsal, online seçim uygulamasına imza atan Konnektif, pandemi sürecinde, fazla sayıda insan hareketliliğinin yaratabileceği toplum sağlığı problemlerini ve oluşabilecek bulaşma riskini düşünerek organizasyonlar için"Çevrimiçi Seçim Yönetim Sistemi" ni geliştirmiştir.

Bu kapsamda Vakıflar Meclisi Üye Seçimleri, Konnektif tarafından tasarlanan altyapı ve geliştirilen uygulamalarla bu yıl Internet üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede;

  • Tüm adaylık başvuruları e-devlet üzerinden alınmakta.

  • 29 Aralık 2020 tarihinde, Türkiye’deki binlerce vakfın yöneticileri e-devlet üzerinden çevrimiçi olarak oy kullanacaklar.

  • Tüm seçim dönemi kontrolleri ile, oy kullanma işlemi sonrası süreçler (oy sayım dökümü, tutanaklar, itirazlar, üye belirleme işlemleri vb.) kurum içi bir uygulama üzerinden gerçekleştirilecek.

  • E-devlet ile  adayların ve seçmenlerin kimlik doğrulamaları yapılırken, oyların gizliliği, gizli oy-açık sayım yaklaşımı vb. seçim hukukuna ve demokratik kurallara uygunluk, tamamı Konnektif tarafından geliştirilen algoritmalar ile sağlanacak.

  • Sistem, bundan sonraki dönemlerde de talep doğrultusunda çevrimiçi seçim yapılmasına olanak sağlayacak şekilde, esnek ve dinamik bir yapıda kurulmuştur.

Diğer Haberler
15eylül
ABD'ye Bir İhracat Daha...

Devam ►
13eylül
Ülkemizin 'En Başarılı İlk Bilişim 500 Firması' Arasında Yer Alan Firmalarımız...

Devam ►
13eylül
Puhu Teknoloji Tarafından Geliştirilen Robopen Satışta...

Devam ►
10eylül
Güvenlik Kamera Donanım Kategori Birincisi...

Devam ►
1eylül
Türkiye’nin İlk Yerli Video Laringoskopi Cihazı Piyasaya Sunuldu...

Devam ►