Haberler

Firmalarımızdan Konnektif'in COVID-19 Sürecinde Geliştirdiği "Çevrimiçi Seçim Yönetim Sistemi"

Türkiye'nin ilk kurumsal, online seçim uygulamasına imza atan Konnektif, pandemi sürecinde, fazla sayıda insan hareketliliğinin yaratabileceği toplum sağlığı problemlerini ve oluşabilecek bulaşma riskini düşünerek organizasyonlar için"Çevrimiçi Seçim Yönetim Sistemi" ni geliştirmiştir.

Bu kapsamda Vakıflar Meclisi Üye Seçimleri, Konnektif tarafından tasarlanan altyapı ve geliştirilen uygulamalarla bu yıl Internet üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede;

  • Tüm adaylık başvuruları e-devlet üzerinden alınmakta.

  • 29 Aralık 2020 tarihinde, Türkiye’deki binlerce vakfın yöneticileri e-devlet üzerinden çevrimiçi olarak oy kullanacaklar.

  • Tüm seçim dönemi kontrolleri ile, oy kullanma işlemi sonrası süreçler (oy sayım dökümü, tutanaklar, itirazlar, üye belirleme işlemleri vb.) kurum içi bir uygulama üzerinden gerçekleştirilecek.

  • E-devlet ile  adayların ve seçmenlerin kimlik doğrulamaları yapılırken, oyların gizliliği, gizli oy-açık sayım yaklaşımı vb. seçim hukukuna ve demokratik kurallara uygunluk, tamamı Konnektif tarafından geliştirilen algoritmalar ile sağlanacak.

  • Sistem, bundan sonraki dönemlerde de talep doğrultusunda çevrimiçi seçim yapılmasına olanak sağlayacak şekilde, esnek ve dinamik bir yapıda kurulmuştur.

Diğer Haberler
10ocak
Firmalarımızdan TİGA Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen İlk Yüz Şirketi Arasındaki Yerini Aldı

Devam ►
27kasım
Bölgeler ve Kentler İçin Türkiye'ye Örnek Bir Çalışma...

Devam ►
27kasım
"Global Business Summit" Türkiye'yi Temsil Edecek Çözüm Olarak Biokido DORA Motion'u Seçti...

Devam ►
12kasım
Sürdürülebilir İnovasyon ve Teknoparklar: Gazi Teknopark Örneği

Devam ►
9kasım
INNOVEMTECH "Geleceği Tasarlayan Doktorlar" Etkinliği

Devam ►