Haberler

Firmalarımızdan Konnektif'in COVID-19 Sürecinde Geliştirdiği "Çevrimiçi Seçim Yönetim Sistemi"

Türkiye'nin ilk kurumsal, online seçim uygulamasına imza atan Konnektif, pandemi sürecinde, fazla sayıda insan hareketliliğinin yaratabileceği toplum sağlığı problemlerini ve oluşabilecek bulaşma riskini düşünerek organizasyonlar için"Çevrimiçi Seçim Yönetim Sistemi" ni geliştirmiştir.

Bu kapsamda Vakıflar Meclisi Üye Seçimleri, Konnektif tarafından tasarlanan altyapı ve geliştirilen uygulamalarla bu yıl Internet üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede;

  • Tüm adaylık başvuruları e-devlet üzerinden alınmakta.

  • 29 Aralık 2020 tarihinde, Türkiye’deki binlerce vakfın yöneticileri e-devlet üzerinden çevrimiçi olarak oy kullanacaklar.

  • Tüm seçim dönemi kontrolleri ile, oy kullanma işlemi sonrası süreçler (oy sayım dökümü, tutanaklar, itirazlar, üye belirleme işlemleri vb.) kurum içi bir uygulama üzerinden gerçekleştirilecek.

  • E-devlet ile  adayların ve seçmenlerin kimlik doğrulamaları yapılırken, oyların gizliliği, gizli oy-açık sayım yaklaşımı vb. seçim hukukuna ve demokratik kurallara uygunluk, tamamı Konnektif tarafından geliştirilen algoritmalar ile sağlanacak.

  • Sistem, bundan sonraki dönemlerde de talep doğrultusunda çevrimiçi seçim yapılmasına olanak sağlayacak şekilde, esnek ve dinamik bir yapıda kurulmuştur.

Diğer Haberler
15haziran
Gölbaşı Mesleki Eğitimle Gelişiyor...

Devam ►
16nisan
Girişimci Fabrikası

Devam ►
16mart
Teknopark Tanıtım Günleri - Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi

Devam ►
19şubat
Bakiyem, 17 Milyon TL Değerlemeyle İkinci Yatırımını Aldı.

Devam ►
19şubat
Tarım Ekosistemi ve Tarım Teknolojilerinde Bir İlk...

Devam ►