Haberler

Firmalarımızdan TARNET, TEKNOFEST 2020’ye “Tarım Teknolojileri Yarışması” İle Katılacak

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin teknoloji iştiraki olan TARNET, “tarım teknolojileri” alanındaki tecrübesini Teknofest’te katılımcılarla paylaşacak. Gaziantep'te 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde düzenlenecek Teknofest, bu yıl ilk kez “tarım teknolojileri” alanında ekipleri yarıştıracak.

Teknofest kapsamında gerçekleşecek yarışmalarda ön eleme aşamasını geçen takımlara toplam 4 milyon liranın üzerinde malzeme desteği sağlanacak. Dereceye girenlere ise 3 milyon liranın üzerinde ödüller verilecek. Tarım ve hayvancılıkla ilgili teknolojik çözümler üretenler için son başvurular 28 Şubat 2020'de sona erecek.

Tarım teknolojileri alanında düzenlenecek yarışmalar; akıllı tarım teknolojileri, sulama ve gübreleme sistemleri, sera otomasyon sistemleri, tarımda drone teknolojilerinin kullanılması, otomatik dümenleme sistemleri, dijital feromon tuzak teknolojileri, erken uyarı sistemleri ve hayvancılık teknolojileri alt başlıklarında yapılacak. Katılımcılar ayrıntılı bilgiye tarnet.com.tr/teknofest linkinden ulaşabilir.

 

Diğer Haberler
25ekim
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Daire Başkanı Ahmet ATABAŞ ve Uzman Zeynep KODAL' ın Gazi Teknopark Ziyareti

Devam ►
21ekim
Firmalarımızdan TARNET, Yılın İnovasyon ve Operasyonel Yetkinlik Ödülünü Aldı...

Devam ►
13ekim
TÜBİTAK 1512 Desteği - BİGG Başvuruları Başladı...

Devam ►
1ekim
Gazi Teknopark Ekim 2021 E-Bülten

Devam ►
15eylül
ABD'ye Bir İhracat Daha...

Devam ►