Haberler

Gazi Teknopark 6. Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor Fuarı'nda

29 Haziran 2019 Cumartesi günü düzenlenen, T.C. Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle, ‘Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi’ konusunun ele alındığı Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor isimli, 6. Büyük Kayseri Buluşması ve Fuarı etkinliğinde yerimizi aldık.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığını temsilen Bakan Danışmanı Sayın Dr. Oğuz CAN, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Sayın Taner YILDIZ ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ’ın açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik, katılımcı firmaların sunumlarıyla devam etti.

Gazi Teknopark ekibi olarak standımızda Üniversitemizin akademisyenlerinden Enerji Danışmanımız Doç. Dr. Mehmet DEMİRTAŞ ve İdari İşler Sorumlumuz Erdoğan TOPAL görev yaptı. Fuara katılımcı ya da ziyaretçi olarak yer alan firmalara, bireysel katılımcılara Gazi Teknopark’ın güneş santrali, bu santral üzerinden gerçekleştirilen projeler ve kazanımları ile ilgili bilgiler verilmiş ve yaklaşık 15 firma ve temsilcisi ile ikili görüşmeler yapılmıştır.

Fuar genel olarak değerlendirildiğinde, Türkiye’de Güneş Enerjisi üzerine çalışan birçok firmanın ve sektör temsilcisinin katıldığı bir etkinlik olduğu görülmektedir. Etkinlikte yer alarak Teknopark’ın GES projesi, yürüttüğümüz Avrupa birliği Projeleri ve diğer projeler ile ilgili bilgi aktarımımızın katılımcılar açısından fayda yarattığına inanıyoruz.  

Gazi Teknopark GES Sistemi, farklı panel yapılarını bir araya getiren ve kendi öz tüketimine yönelik çalışan Türkiye’deki ilk santraldir. Üretim ve tüketim ile ilgili otomatik veri aktarım sistemlerine yönelik projeler gerçekleştirilmektedir. Yürütülmekte olan Avrupa birliği ve TÜBİTAK projeleri tamamlandığında güneş enerjisi sistemleri ile depolama sistemlerinin birlikte kullanıldığı ilk mikro şebeke olacaktır.

Diğer Haberler
25ekim
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Daire Başkanı Ahmet ATABAŞ ve Uzman Zeynep KODAL' ın Gazi Teknopark Ziyareti

Devam ►
21ekim
Firmalarımızdan TARNET, Yılın İnovasyon ve Operasyonel Yetkinlik Ödülünü Aldı...

Devam ►
13ekim
TÜBİTAK 1512 Desteği - BİGG Başvuruları Başladı...

Devam ►
1ekim
Gazi Teknopark Ekim 2021 E-Bülten

Devam ►
15eylül
ABD'ye Bir İhracat Daha...

Devam ►