Haberler

Gazi Teknopark’ta Girişimcilere Prototipleme İmkanı Sağlayacak “Anahtar Atölye” Açıldı!

Dünyanın en kolay kullanılan drone’unu geliştirerek Arıkovanı kitlesel fonlama platformunda rekor kıran Ape Drone Teknolojileri, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Tech Ankara 2018 etkinliğinde Gazi Teknopark’tan ücretsiz ofis ödülü kazanmıştı. Daha sonra Gazi Teknopark ile Ape Drone Teknolojileri arasında yapılan iş birliği ile, Gazi Teknopark bünyesinde “Anahtar Atölye” prototip atölyesi kuruldu.

Anahtar Atölye’de, Ape Drone Teknolojileri tarafından 5 adet 3 boyutlu yazıcı ile sunulacak baskı hizmetinin yanında, 3 kişilik endüstriyel tasarımcı personel ile süreç boyunca baskıya uygunluk konusunda ücretsiz teknik tasarım desteği de sunulacak, bu sayede girişimcilerin ürün geliştirme süreçlerindeki prototipleme çalışmalarına Gazi Teknopark bünyesinde destek verilecek.

2019 yılı başvuruları www.gazibigg.com da devam eden BİGG Anahtar programına başvuran girişimciler, TUBITAK'tan 200.000 TL hibe alabilmek için Gazi Teknopark’tan alacakları nitelikli eğitim ve mentorluk sürecinin yanında, Anahtar Atölye'de ücretsiz prototipleme hizmetinden de faydalanabilecekler. TÜBİTAK'tan destek almaya hak kazanan girişimciler ise Gazi Teknopark bünyesinde bulunan Anahtar Kuluçka'dan proje süreleri boyunca ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

 

Diğer Haberler
25ekim
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Daire Başkanı Ahmet ATABAŞ ve Uzman Zeynep KODAL' ın Gazi Teknopark Ziyareti

Devam ►
21ekim
Firmalarımızdan TARNET, Yılın İnovasyon ve Operasyonel Yetkinlik Ödülünü Aldı...

Devam ►
13ekim
TÜBİTAK 1512 Desteği - BİGG Başvuruları Başladı...

Devam ►
1ekim
Gazi Teknopark Ekim 2021 E-Bülten

Devam ►
15eylül
ABD'ye Bir İhracat Daha...

Devam ►