Haberler

Gazi Teknopark’ta Girişimcilere Prototipleme İmkanı Sağlayacak “Anahtar Atölye” Açıldı!

Dünyanın en kolay kullanılan drone’unu geliştirerek Arıkovanı kitlesel fonlama platformunda rekor kıran Ape Drone Teknolojileri, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Tech Ankara 2018 etkinliğinde Gazi Teknopark’tan ücretsiz ofis ödülü kazanmıştı. Daha sonra Gazi Teknopark ile Ape Drone Teknolojileri arasında yapılan iş birliği ile, Gazi Teknopark bünyesinde “Anahtar Atölye” prototip atölyesi kuruldu.

Anahtar Atölye’de, Ape Drone Teknolojileri tarafından 5 adet 3 boyutlu yazıcı ile sunulacak baskı hizmetinin yanında, 3 kişilik endüstriyel tasarımcı personel ile süreç boyunca baskıya uygunluk konusunda ücretsiz teknik tasarım desteği de sunulacak, bu sayede girişimcilerin ürün geliştirme süreçlerindeki prototipleme çalışmalarına Gazi Teknopark bünyesinde destek verilecek.

2019 yılı başvuruları www.gazibigg.com da devam eden BİGG Anahtar programına başvuran girişimciler, TUBITAK'tan 200.000 TL hibe alabilmek için Gazi Teknopark’tan alacakları nitelikli eğitim ve mentorluk sürecinin yanında, Anahtar Atölye'de ücretsiz prototipleme hizmetinden de faydalanabilecekler. TÜBİTAK'tan destek almaya hak kazanan girişimciler ise Gazi Teknopark bünyesinde bulunan Anahtar Kuluçka'dan proje süreleri boyunca ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

 

Diğer Haberler
16nisan
Girişimci Fabrikası

Devam ►
16mart
Teknopark Tanıtım Günleri - Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi

Devam ►
19şubat
Bakiyem, 17 Milyon TL Değerlemeyle İkinci Yatırımını Aldı.

Devam ►
19şubat
Tarım Ekosistemi ve Tarım Teknolojilerinde Bir İlk...

Devam ►
17şubat
Deneyap Eğitmen Alımı

Devam ►