Haberler

Gazi Teknopark’ta İsveç Teknoloji Günü

Türkiye ve İsveç arasındaki ticaret ilişkilerini güçlendirmek ve İsveç inovasyon, ar-ge ve girişimcilik süreçleri ile ilgili bilgi aktarımını gerçekleştirmek amacıyla, Gazi Üniversitesi Rektörü ve Gazi Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. İbrahim USLAN’ın evsahipliğinde, İsveç Büyükelçisi Ekselansları Anika Molin Hellgren’in katılımlarıyla “İsveç Teknoloji Günü” düzenlendi.

Gazi Teknopark’ta düzenlenen etkinlik Genel Müdürümüz Dr. Tuğrul İMER’in açılış konuşması ile başladı. Dr. İMER konuşmasında, Gazi Teknopark firmalarının İsveç pazarında gerçekleştirecekleri ticari faaliyetlere ve potansiyel iş birliklerine değindi. Ardından İsveç Fahri Konsolosu ve Swedish Alumni Network Türkiye Lideri Doç. Dr. Erdal AKDEVE, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin potansiyeline ve karşılıklı öğrenme kapasitesine değindi.

Gazi Üniversitesi Rektörü ve Gazi Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. İbrahim USLAN’ın Türkiye ve İsveç arasında geçmişten günümüze devam eden ilişkilerine vurgu yaptığı açılış konuşmasının ardından İsveç Büyükelçisi Ekselansları Annika Molin Hellgren konuşmalarını gerçekleştirdi. Sayın Büyükelçi konuşmalarında her iki ülke arasındaki işbirliği potansiyeline ve İsveç’in küresel pazardaki teknoloji ile inovasyon liderliğine değindi.

Açılış konuşmalarının ardından sırasıyla Business Sweden Ülke Direktörü Edin ERKOCEVIC, Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği Genel Sektreteri Erhun BAŞ, Ericsson Türkiye Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Henrik ALMEDIA, Swedish Alumni Network Türkiye Üyesi Abdurrahman AVCIOĞLU İsveç iş kültürü, Ar-Ge süreçleri, inovasyon ve teknoloji altyapısı ve olası işbirlikleri üzerine sunumlarını gerçekleştirdiler.

Gazi Teknopark bilişim firmalarından oluşan iş heyeti 11-15 mart tarihleri arasında İsveç’in başkenti Stockholm’e yönelik B2B ve networking odaklı olarak ticaret heyeti gerçekleştirecektir. Her iki faaliyet de İsveç-Türkiye ticaret ilişkilerine katkı sağlaması hedeflenmektedir.

 

İlgili Haberler

Gazi Teknopark’ta İsveç Teknoloji Günü

Gazi Üniversitesinde ‘İsveç Teknoloji Günü’ etkinliği

Gazi’de ‘İsveç Teknoloji Günü’

Gazi Üniversitesinde 'İsveç Teknoloji Günü' Etkinliği

 

Diğer Haberler
25ekim
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Daire Başkanı Ahmet ATABAŞ ve Uzman Zeynep KODAL' ın Gazi Teknopark Ziyareti

Devam ►
21ekim
Firmalarımızdan TARNET, Yılın İnovasyon ve Operasyonel Yetkinlik Ödülünü Aldı...

Devam ►
13ekim
TÜBİTAK 1512 Desteği - BİGG Başvuruları Başladı...

Devam ►
1ekim
Gazi Teknopark Ekim 2021 E-Bülten

Devam ►
15eylül
ABD'ye Bir İhracat Daha...

Devam ►