Haberler

Tarım Ekosistemi ve Tarım Teknolojilerinde Bir İlk...

TARNET, "Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2020" ödüllerinde, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yerini aldı. Tarım teknolojileri ve güncel yazılım çözümleri ile teknoloji sektöründe ilkleri başaran TARNET; Fast 50 Türkiye 2020 ödüllerinde, tarım teknolojileri ve yazılımları alanında ödül alan ilk firma oldu.

2006 yılından bu yana düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı ile ilgili açıklamalarda bulunan TARNET Genel Müdürü Huzeyfe YILMAZ "Alanında otorite olan Deloitte Türkiye'nin objektif değerlendirme kriterleri ile 15 yıldır verdiği ödüllerde, ilk kez tarım teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir firmanın da ödüllendirilmesi, sektörümüz adına umut verici. Ödülün, TARNET’i takip eden girişimlere motivasyon kaynağı olacağını belirten YILMAZ; TARNET olarak ülkemizin milli teknoloji hamlesine, tarım teknolojileri ve yazılımları alanlarıda katma değerli ürünlerimiz ve ileri seviyeye Ar-Ge faaliyetlerimizin yenilikçi gücüyle Türkiye ekonomisine ve tarım ekosistemine katkı vermeye devam edeceğiz" dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin teknoloji iştiraki olarak 1996 yılında kurulan TARNET; ZİHA (zirai insansız hava aracı), TARPET (yerli akaryakıt otomasyon sistemi), ATS (akıllı traktör sistemleri), ATA (akıllı tarım atölyeleri), ERP, RPA, Tarnet Trio, E-Dönüşüm yazılımları ve operasyonel hizmetleri ile tarım ekosistemi içinde farklı bir konuma yerleşiyor. Aynı zamanda Teknofest’in düzenlenmeye başladığı 2018 yılından bu yana, ana paydaşlarından olan TARNET, 2021 yılı Teknofest organizasyonunda Tarım Teknolojileri Yarışmaları ve İnsansız Zirai Kara Aracı (İKA) Yarışmasının da destekleyicisi oldu.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı kurumlara ulusal ve uluslararası düzeyde marka bilinirliği oluşturma ve ortaklıklar geliştirme imkanları veriyor.

Diğer Haberler
25ekim
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Daire Başkanı Ahmet ATABAŞ ve Uzman Zeynep KODAL' ın Gazi Teknopark Ziyareti

Devam ►
21ekim
Firmalarımızdan TARNET, Yılın İnovasyon ve Operasyonel Yetkinlik Ödülünü Aldı...

Devam ►
13ekim
TÜBİTAK 1512 Desteği - BİGG Başvuruları Başladı...

Devam ►
1ekim
Gazi Teknopark Ekim 2021 E-Bülten

Devam ►
15eylül
ABD'ye Bir İhracat Daha...

Devam ►