Haberler

Tarım Ekosistemi ve Tarım Teknolojilerinde Bir İlk...

TARNET, "Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2020" ödüllerinde, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yerini aldı. Tarım teknolojileri ve güncel yazılım çözümleri ile teknoloji sektöründe ilkleri başaran TARNET; Fast 50 Türkiye 2020 ödüllerinde, tarım teknolojileri ve yazılımları alanında ödül alan ilk firma oldu.

2006 yılından bu yana düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı ile ilgili açıklamalarda bulunan TARNET Genel Müdürü Huzeyfe YILMAZ "Alanında otorite olan Deloitte Türkiye'nin objektif değerlendirme kriterleri ile 15 yıldır verdiği ödüllerde, ilk kez tarım teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir firmanın da ödüllendirilmesi, sektörümüz adına umut verici. Ödülün, TARNET’i takip eden girişimlere motivasyon kaynağı olacağını belirten YILMAZ; TARNET olarak ülkemizin milli teknoloji hamlesine, tarım teknolojileri ve yazılımları alanlarıda katma değerli ürünlerimiz ve ileri seviyeye Ar-Ge faaliyetlerimizin yenilikçi gücüyle Türkiye ekonomisine ve tarım ekosistemine katkı vermeye devam edeceğiz" dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin teknoloji iştiraki olarak 1996 yılında kurulan TARNET; ZİHA (zirai insansız hava aracı), TARPET (yerli akaryakıt otomasyon sistemi), ATS (akıllı traktör sistemleri), ATA (akıllı tarım atölyeleri), ERP, RPA, Tarnet Trio, E-Dönüşüm yazılımları ve operasyonel hizmetleri ile tarım ekosistemi içinde farklı bir konuma yerleşiyor. Aynı zamanda Teknofest’in düzenlenmeye başladığı 2018 yılından bu yana, ana paydaşlarından olan TARNET, 2021 yılı Teknofest organizasyonunda Tarım Teknolojileri Yarışmaları ve İnsansız Zirai Kara Aracı (İKA) Yarışmasının da destekleyicisi oldu.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı kurumlara ulusal ve uluslararası düzeyde marka bilinirliği oluşturma ve ortaklıklar geliştirme imkanları veriyor.

Diğer Haberler
16nisan
Girişimci Fabrikası

Devam ►
16mart
Teknopark Tanıtım Günleri - Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi

Devam ►
19şubat
Bakiyem, 17 Milyon TL Değerlemeyle İkinci Yatırımını Aldı.

Devam ►
17şubat
Deneyap Eğitmen Alımı

Devam ►
20ocak
Dora Motion "Global Business Summit e-Book"da

Devam ►